Stuudio Tallinn

Made in Champs Elysées

Aasta/year: 2012
Arhitekt/Architect: Villem Tomiste, kaasa töötasid Marian Kivila, Reedik Poopuu ja Maia Tüür
Koht/Location: Pariis
Tüüp/Type: Veneetsia XIII arhitektuuribiennaali Eesti eskpositsiooni võistlus, ergutuspreemia / Estonian Exposition at the Venice13th Architecture Biennale 2012 concept and design competition, Honorable Mention.

Pariisi magnituudiga linnasid ei ole maailmas rohkem kui kahel käel sõrmi. Kurioosumina ei tee teda kuulsaks mitte ükski töötlev ega teenindav tööstus – nii ongi veidi raske määrata, mis meelitab inimesi siia tulema ja jääma. Aga see ei jää saladuseks neile, kes seal ka tegelikult vähemalt korra omapäi uidanud on – see on kogu meeletu kultuurielu ja -kihistused. Kui loome on see, mis genereerib Pariisi elu, siis kuidas pakkuda sellele ka edasist laienemisvõimalust olukorras, kus linn on pilgeni täis ehitatud?

Knowledge from working with heritage protection and interest to study streets, lead to propose a new street network. The proposal offers a potential new district under the existing Champs Elysées with the urban density of Le Marais district. The project suggests a combination of modern industries and residential living, to create a lively neighbourhood.